Grand Kinnisvara

Eesti rikkaim vald on tühjaks jooksmas

15.06.2018 | Marek Kerna

Viimased aastad on kinnisvaraturg olnud väga aktiivne. Värskete analüüside põhjal kasvas maikuus ainuüksi Tallinnas korterite müük pea veerandi võrra ja ennustatakse aasta lõpuks veelgi krõbedamaid hindu, eriti kesklinnas. Põhjuseks peetakse sisserännet ja Tallinna elanike palga kiiret kasvu.

Kinnisvaraomanikele positiivsete uudiste taustal, uurisime natuke Eesti rikkamat valda – Viimsit. Viimsi valla arengukava 2018- 2022 ütleb, et Viimsi vallas elab ca 20 000 elanikku . Kui 2007 aastal oli elanike arv 13 521 siis 2016 aastal juba 18 432 elanikku, mis teeb kasvuks ligi kolmandiku.

Maja omamist peetakse meie ühiskonnas edukuse ja jõukuse märgiks, mille poole püüdleb ilmselt pea igaüks meist. Pirita ja Viimsi eramute rajoonid on ideaalsed paigad, kus peita ennast nädalavahetustel eemale linna mürast ja agressiivsest liiklusest, jalutada mere äärde või suvel oma aias grillida. Selle üldise idülli rikub töönädal, kus hommikuti tööle sõites ja ummikutes seistes on üldine õhkkond väga pahur. Lapsed on unised ja jonnivad, telefon heliseb vahetpidamatta, andes märku, et ilmselt hakatakse kuhugile hilinema, kaasliiklejad teevad agresiivseid sikksakke jne jne. Peamiseks eesmärgiks on võimalikult efektiivselt murda ummikust läbi. Sama kordub tagasiteel.

Keskmiselt kulutab Viimsilane päevas niimoodi autoga tööle sõites ja sealt koju jõudes 2 tundi. Kes peab iga hommik linna sisse sõitma on kogenud kõike sedasama ka mujalt tulles.

Õli valavad tulle veel suured kinnisvarareklaamid Pirita tee ääres, kus kuulutatakse, et “Kui sul on kõrini ummikutest, tule osta endale elamine kesklinnas”.

Kinnisvaraportaale jälgides jäi silma, et vähemalt osad inimesed on otsustanud realiseerida oma unistuste kodud. Tallinnas ja Viimsi vallas on kokku müügis 643 eramut, millest Pirita linnaosas 144 ja Viimsis 167, mis teeb kokku 311 maja. Siit järeldub, et iga teine maja, mis on müügis, on just Pirita – Viimsi poolsaare suunal. Kas Viimsist on saamas kustuv täht, mille on põhjustanud ebamõistlik kulu ajale, mis röövitakse oma perekonna arvelt või on veel põhjusi, igatahes majade müügi statistika näitab, et vähemalt osa keskmisest suurema sissetulekuga maksumaksjaid on Eesti rikkamast vallast lahkumas. Kas müüdavatest majadest saavad lõpuks suvekodud välismaalastele või kellelegi teisele, näitab aeg.

August 2020 Novaator.ee

Liiklusuuring: 20 aasta pärast tuleb istuda Pirita teel ummikus kaks korda kauem

Viimsi ja Pirita elanikkond kasvab hoogsasti, mis toob kaasa täiendava liikluskoormuse eriti just Pirita teele. Hiljuti ilmunud liiklusuuringu kohaselt suureneks 2040. aastaks ajakulu hommikusel tipptunnil 100–165 protsenti, seega muutuvad üha olulisemaks teised liikumisviisid nagu jalgrattaga liikumine või ühistransport. Uuringu ühe autori ja Tallinna Tehnikaülikooli transpordi planeerimise professori Dago Antovi sõnul oleks meil tulevikus sisuliselt kaks võimalust: kas hakata kasutama alternatiivseid liikumisviise või arvestada autosõidu puhul suurema ajakuluga.

Võta ühendust

Sinu kinnisvara vajab valitsejat ? Soovid kinnisvara müüa ? Kinnisvara arendada ? Oled kinnisvarainvestor ja sul on ideede puudus ? Vajad professionaalse advokaadi abi ? Sinu raamatupidamine on veidi sassis ?

Võta ühendust ja räägime lähemalt!

Meiega jõuad kindlalt eesmärgini.

Email again: